Dermaroller neboli derma váleček je speciální váleček s mikrojehlami. Je vyroben z mnoha vysoce kvalitních micro-jehel, které při převrácení pronikají bezbolestně do vrchní části kůže. Funkčnost tohoto revolučního přístroje a metody mezoterapie (známá také jako kolagen indukční terapie) spočívá hlavně v těchto dvou funkcích:
- Stimuluje růst kolagenu, který výrazně napomáhá zlepšení vzhledu jizvy, jemné linky, vyhlazení vrásek, strií, odstranění celulitidy, akné a po-operačních jizev
- Umožňují transdermální aplikaci krémů, gelů a olejů, které jsou tak absorbovány daleko účinněji – výrazně zvyšují jejich účinnost
Princip terapie
Válečkem se přejíždí po pokožce a tím se vytvoří v pokožce drobné vpichy. Tyto vpichy se stanou transportním tunelem, který dopraví účinné látky přímo do kůže.
Navíc samotné používání tohoto válečku dokáže podpořit omlazení pleti. Jakmile totiž strukturu pokožky narušíte drobnými vpichy, kůže zahájí proces regenerace a vytvoří mnohem více kolagenu a elastinu, než za normálních okolností. Produkce nového kolagenu a elastinu redukuje již stávající vrásky, navyšuje elasticitu pokožky a vyhlazuje jizvičky a jiné kožní nesrovnalosti.
Pro dosažení očekávaného výsledku je vhodné absolvovat kůru 5krát v třítýdenních intervalech. Zákrok lze absolvovat i v letních měsících. Celková délka zákroku dle odvíjí od typu ošetřované lokality.
Průběh zákroku:
- nejsou nutná žádné speciální opatření před zákrokem
- před zákrokem se dokonale odlíčí make-up, případně se očistí ošetřovaná část těla, na kterou se nanese znecitlivující krém (5 % Emla)
- na odezinfikovanou část těla se následně nanese sérum dle typu pokožky
- zákrok provede specializovaná sestra pro korektivní dermatologii nebo dermatolog
- po provedeném zákroku se nanese zklidňující krém, pokud je ošetřovanou lokalitou obličej, tak klientka bude ještě odpočívat 20 minut na intnzivním červeném světle
- zákrok se dokončí nanesením foto protektivního krému protektivního krému (SPF 50+)
- po zákroku je nutné nevystavovat se expozici slunce a nepoužívat na ošetřovanou lokalitu make-up. Další dny jsou již bez omezení
- po zákroku může být ošetřovaná lokalita mírně zarudnutá
- zarudnutí obvykle do 48 hodin ustoupí
Odpovědi na nejčastější kladené dotazy
Co je to dermaroller a k čemu dermaroller slouží?
Dermaroller, váleček na vrásky obsahuje až 200 stovky mikrojehliček z nerezové oceli, které pohybem po pokožce vytvářejí kanálky pro vstup následně roztíraných účinných látek do hlubších vrstev pokožky.
U jakých potíží se dermaroller používá?
Používá se na stimulaci kolagenu, např. při mikro jizvičkách po akné, nebo u úbytku kolagenu přirozenou cestou, např. u žen s hubenými, propadlými tvářemi. K následnému ošetření se používají stimulační séra, která se hlouběji zapracovávají. I pigmentové skvrny se pomocí dermarolleru dají dobře rozrušit.
Jaké dermarollery používá lékař?
U lékaře se používají k tzv. mezoterapii dermarollery od velikosti jehliček 0,5 mm do 3 mm.
Je možné si dermaroller koupit na domácí použití? Jaký a k čemu?
K domácímu použití slouží dermaroller do velikosti jehliček od 0,2 do 0,5 mm. Při této velikosti se jedná o nekrvavou metodu. Používá se na jizvy po akné, pigmentace, u alopecie – vypadávání vlasů, konkrétně alopecia androgenica – hormonálně způsobeném testosteronem a alopecia areata – ložiskové vypadávání vlasů.
Objevuje se u domácího ošetření dermarolerem na obličeji krev?
Domácí ošetření není do krve, pouze do drobných petechií (červené tečky). Do krve používáme profesionální válečky v lékařských centrech, kde pracujeme od 0,5 mm až do 3 mm. Kosmetičky pracují pouze do 0,5 mm, nemohou dělat krvavé zákroky.
Jak často se používá dermaroller doma? Je určen na běžnou pleť?
Dermaroller doma se používá každý druhý den, na očištěnou pleť. Ano, je určen na běžnou pleť.
Jak se vedou tahy dermarollerem po obličeji?
Musejí se přesně používat tahy do kříže, vždy v určitém směru. Nejprve „zorám“, pak „kápnu sérum“ a zase „zorám“.
Jaká séra a jak se aplikují do pokožky?
Většinou doporučujeme séra antioxidační nebo séra, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Séra se následně snadněji zapracují do hlubších vrstev kůže.
Jaké jsou kontraindikace zákroku?
Současně probíhající jiné kožní onemocnění v místě aplikace – zánětlivá bakteriální či virová infekce, například opar. Nebo probíhající ekzém dermatitida.
Jaká jsou režimová opatření?
Jedná se o zákrok, u kterého dochází k poruše integrity kožního povrchu a možnosti snadného přenosu infekce do kůže, proto musíme ihned po zákroku na ošetřenou plochu nanést antiseptický krém s hojivým zinkem.
Cena
Cena provedení u lékaře se odvíjí od ošetřované lokality a použitých sér, vizte ceník.
Cena domácího dermarolleru 1 200 Kč.
Zákrok je v kompetenci dermatologa / sestry pro korektivní dermatologii.